ZŠ Dukelská Strakonice: Kvalitní vzdělání s tradicí

Zš Dukelská Strakonice

Vítáme vás na stránkách Základní školy Dukelská v Strakonicích, kde se můžete dozvědět všechny důležité informace o našem zařízení. Jsme tu pro všechny zájemce o kvalitní vzdělání a připravujeme studenty na úspěšnou budoucnost. Přečtěte si další informace o naší škole a co ji činí tak speciální. Vítáme vás mezi námi!

Historie školy

Historie školy "ZŠ Dukelská Strakonice" sahá až do roku 1953, kdy byla založena jako jednotřídní obecná škola. Postupně se rozrůstala a modernizovala a v současné době je jednou z nejvýznamnějších základních škol v regionu. Mnoho vynikajících žáků prošlo jejími lavicemi a stalo se úspěšnými lidmi ve svých oborech. Škola si udržuje svoji tradici i moderní přístup ke vzdělávání.

Charakteristika školy

Charakteristika školy ZŠ Dukelská Strakonice:

ZŠ Dukelská Strakonice je moderní základní škola s vysokou kvalitou vzdělávání a rozmanitými možnostmi pro rozvoj dětí. Škola se nachází v tiché a bezpečné části města Strakonice a nabízí žákům přátelské a podporující prostředí.

Výrazným prvkem charakteru této školy je její zaměření na kreativitu a inovativnost. Žáci jsou povzbuzováni k osobnímu rozvoji a soustavně inspirujícím sebe sama i své vrstevníky. Kromě toho má ZŠ Dukelská Strakonice vynikající pedagogický tým, který se neustále zdokonaluje a hledá nové metody, jak optimálně podpořit potřeby jednotlivých žáků.

Tato škola si také klade za cíl zachovat tradiční hodnoty jako jsou respekt, slušnost a zapojení do společnosti. Důraz je kladen na dobré mezilidské vztahy, které jsou založeny na důvěře a vzájemné úctě.

Celkově lze tedy konstatovat, že ZŠ Dukelská Strakonice je skvělou volbou pro rodiče, kteří chtějí zajistit svým dětem kvalitní základní vzdělání a připravit je na náročné období střední školy i budoucí profesionální kariéru.

Vzdělávací program a nabídka aktivit

Vzdělávací program a nabídka aktivit na ZŠ Dukelská Strakonice je plná různých možností pro rozvoj dětí a studentů. Nabízíme kvalitní vzdělání v souladu s moderními pedagogickými směry, stejně jako bohatý program zájmových aktivit. Naše škola se zaměřuje nejen na rozvoj akademických dovedností, ale také na celkový rozvoj osobnosti každého studenta. Díky inovativním metodám výuky a pestrosti nabízených aktivit se u nás žáci cítí jako doma a jejich potenciál má příležitost rozvíjet se naplno.

Pedagogický tým

Pedagogický tým ZŠ Dukelská Strakonice – budeme se snažit poskytnout vašim dětem vzdělání na nejvyšší úrovni! Naše škola si zakládá na kvalitní a moderní výuce, kterou zajišťuje zkušený a odborný pedagogický tým. Společně pracujeme na tom, aby vaše dítě mohlo rozvíjet své schopnosti, nadání a potenciál. Náš tým vychází ze zkušeností a moderních trendů ve vzdělávání, aby připravil vaše dítě co nejlépe do života.

Spolupráce s rodiči a veřejností

"ZŠ Dukelská Strakonice: Propojení s rodiči a veřejností pro podporu vzdělávání a úspěchu žáků"

Úspěchy a ocenění školy

Úspěchy a ocenění školy "ZŠ Dukelská Strakonice"

Škola "ZŠ Dukelská Strakonice" se může pyšnit mnoha úspěchy a oceněními, které potvrzují kvalitu vzdělání i péče o žáky. Mezi nejvýznamnější patří například:

- Zisk několika prvních míst v krajských soutěžích z matematiky, češtiny a anglického jazyka.

- Vítězství v celostátním projektu "Zdravá škola" za snahu o zlepšení stravování a pohybové aktivity žáků.

- Ocenění pedagogických pracovníků školy v prestižní soutěži Učitel roku za inovativní vyučovací metody a osobnostní přístup k žákům.

Tyto úspěchy jsou výsledkem tvrdé práce celého týmu pedagogů, administrativy i žáků samotných. Škola "ZŠ Dukelská Strakonice" se snaží stále rozvíjet a zlepšovat své služby a nabízet tak maximální podporu ve vzdělání pro každého svého žáka.

Plány a vize do budoucna

Plány a vize do budoucna: Jak ZŠ Dukelská v Strakonicích připravuje své žáky na úspěšnou budoucnost.

Závěr – Shrnutí významu základní školy Dukelská Strakonice

Publikováno: 31. 05. 2023

Kategorie: vzdělání

Autor: Isolda Čadková

Tagy: zš dukelská strakonice