Odpovědný zástupce

Charakteristika a podmínky výkonu Odpovědný zástupce odpovídá za řádný provoz a na základě toho klade zákon na výkon této funkce mnoho podmínek. Zákon o živnostenském podnikání specifikuje práva a povinnosti v §11. Všeobecné podmínky: dosažení věku 18 let způsobilost k ..

Potřebuji živnostenské oprávnění?

Jedna z nejčastějších otázek začínajících podnikatelů „Potřebuji ke své činnosti živnostenské oprávnění?“. Obejdou se bez jakéhokoli oprávnění anebo potřebují nějaké jiné než živnostenské oprávnění? Potřebujete nějaké oprávnění k podnikání? Zdali ke ..

Příprava podnikání

Příprava podnikání je jedním z nejdůležitějších kroků , které vám pomohou dostat se k touženému cíli. Bohužel mnoho lidí samotnou přípravu podceňuje, a proto jsou nuceni hned v prvních měsících napravovat své chyby. Jsou více zaneprázdnění, připadá jim pak všechno ..

Jakdobře zvolit obor podnikání

Vykonáváte denně práci, která Vás nenaplňuje, a děláte jí pouze kvůli nutnosti zajistit si finance na živobytí? Nedaří se Vám v dnešní složité době sehnat práci odpovídající Vaší kvalifikaci a možnostem? Hledáte zaměstnání po mateřské nebo rodičovské dovolené a ..

Jak na internet...

Kdo není na síti, ten jako kdyby nebyl. Tohle známé pravidlo platí už nějaký ten pátek a nastupující generace možná ani netuší, že to tak někdy nebylo. A skoro každý se umí na internetu nějakým způsobem pohybovat – někdo má vlastní blog, jiný má profil na některé ..

Jak zvládat stres

Pojmenování příčin je zcela jistě prvním krokem k jeho zvládnutí. To však pochopitelně nestačí. Abychom stresu mohli úspěšně čelit, musíme ovládnout několik metod, které se vám v následujícím článku budeme snažit popsat. Je ale třeba hned přiznat, že žádná ..

Telemarketing v praxi

S rozvojem orientace na zákazníka si většina firem klade otázku, jak efektivně komunikovat s rostoucím počtem klientů. Jednou z odpovědí je zřízení call center. Tyto organizační jednotky zajišťují zpracování odchozích ale i příchozích hovorů. Jedná se tedy o jednu z forem ..

Reklamní fotka

– poznáte, že je správně zhotovena? 11 zlatých pravidel Chce vaše společnost propagovat své produkty pomocí reklamní fotografie? Vytváření reklamních fotografií je náročným řemeslem, a proto není radno svěřovat tento úkol kolegovi z vedlejší kanceláře posedlému snímky ..

Jak vést obchodní jednání?

10 tipů jak dosáhnout svého bez násilí! Vyjednávání se stalo součástí životního stylu naší doby. Vždyť kdo z nás si nikdy nezkusil zalicitovat o ceně v autobazaru, tržnici či alespoň přesvědčit strážníka o zmírnění, neřku-li odstoupení od zamýšlené pokuty? Pro ..

Dvanáctero gerilového marketingu

Mít vůli vytrvale zkoušet celou řadu rozličných alternativ s nízkými náklady. Slabinu proměnit ve výhodu Edward Langley, spolumajitel a výkonný ředitel společnosti Excel Homes v Liverpoolu v americké Pensylvánii, která se zabývá vývojem a výrobou zařízení pro domácnosti, ..