32ZOBRAZENÍ

Pro a Proti

Podnikání má mnoho forem a v procesu přípravy byste měli zvážit všechna Pro a Proti. Protože je podnikání soustavná činnost, která směřuje k dosažení zisku, pak je nanejvýše vhodné vybrat si správnou právní formu vašeho podnikání. Vskutku podnikat ani nemusíte, proč neuzavřít dohodu o pracovní činnosti či provedení práce?

Vaše povinnosti

Zahájením samostatně výdělečné činnosti vstupujete na listinu nejen finančnímu úřadu, ale také OSSZ a zdravotní pojišťovny. Sociální pojištění, zdravotní pojištění a nemocenské pojištění začnou být relevantními pojmy ve vašich přehledech. Se svobodou vydělávat peníze kreativním způsobem přichází i vaše povinnosti vůči státním orgánům.

Pro registraci na jednotlivé úřady můžete využít jednotný registrační formulář. Stále častěji budete přicházet do kontaktu s terminologickými výrazy, proto doporučujeme podnikatelský slovníček, kde najdete i užitečné odkazy. 

Podnikejte snadno a bez osobnostních nároků

Nemusíte splňovat žádné zvláštní podmínky, abyste získali živnostenské oprávnění pro živnost volnou.

Shrnutí podnikatelského roku

Při úspěšném podnikání máte povinnost odevzdat daňové přiznání za uplynulý kalendářní rok. Daně a pojištění vás od této chvíle budou provázet na každém kroku. Studenti mají zákonem stanovené výhody.