37ZOBRAZENÍ

Příprava podnikání je jedním z nejdůležitějších kroků , které vám pomohou dostat se k touženému cíli. Bohužel mnoho lidí samotnou přípravu podceňuje, a proto jsou nuceni hned v prvních měsících napravovat své chyby. Jsou více zaneprázdnění, připadá jim pak všechno složitější, zákonné lhůty se jim krátí, jsou frustrování a mohli bychom pokračovat.

Vaše nároky, představy a potřeby

Přípravu podnikání můžeme připodobnit k volbě prostředku při snaze dostat se z bodu A do bodu B. Každý z nás má jiné nároky a potřeby, někteří se potřebují dostat k bodu B rychle a nebojí se riskovat, jiní volí pomalejší zato méně stresující a bezpečnější jízdu, někteří upřednostňují jízdu nalehko, jiní mají rádi velké nabalené kufry a hlučnou společnost.

Dost metafor, hovoříme-li o přípravě podnikání, nehovoříme de facto o ničem jiném než o penězích. Záleží-li vám na penězích, pak si dobře rozmyslete, jak, kdy, proč, s kým a za jakých okolností a podmínek budete podnikat.

Mít svoji podnikatelskou vizi je zajisté důležité. Mít svůj plán rovněž. Ujasněte si svůj cíl podnikání. Čeho chcete dosáhnout? Počítáte-li s menšími zisky, pak se nebojte úřadování.

Rozřazující otázky

Plánujete podnikat na internetu? Podívejte se blíže na některé tipy virtuálního podnikání.

Upřednostňujete individuální podnikání anebo raději spolupracujete? Podívejte se blíže na Právní formy podnikání.

Chcete podnikat, ale máte strach z živnostenského listu? Podívejte se na výhody a nevýhody OSVČ bez živnosti. Anebo zvolte přímo Práci na dohodu